Geoterminio šildymo sistemos

Geoterminis šildymas

Geoterminis šildymas – tai šildymo sistema, naudojant žemėje besikaupiančią saulės energiją. Tokia energija visiškai nieko nekainuoja, be to, ji yra neišsenkama. Geoterminis šildymas kainos ir patogumo santykiu pranoksta daugelį kitų šildymo būdų. Investavę į geoterminį šildymą visą laiką džiaugsitės mažomis šildymo sistemos eksploatacijos išlaidomis.
Geoterminio šildymo sistema remiasi šilumos mainų dėsniais. Tam, kad energiją iš žemos temperatūros aplinkos (žemės) būtų galima perkelti į aukštesnės temperatūros aplinką (patalpas), tenka panaudoti šiek tiek elektros energijos. Vis dėlto šios energijos prireikia palyginti mažai. Populiariai sakant, 3/4 šiluminės energijos paimama iš žemės, 1/4 pagaminama elektra.
Kad energija būtų perduodama iš vienos aplinkos į kitą, reikalingas temperatūrų skirtumas. Energija (šiluma) visada perduodama iš šiltos aplinkos į šaltą. Ypač daug energijos reikia medžiagos agregatinei būsenai pakeisti. Todėl šilumos siurblyje garuojant šilumos agentui (freonui) sugeriamas labai didelis kiekis šiluminės energijos. Toliau šis agentas kompresoriaus stipriai ir staigiai suspaudžiamas, kad greitai pakiltų jo temperatūra. Tada jau aukštoje temperatūroje iš žemės sugertą didelį energijos kiekį jis kondensuodamasis (vėl keisdamas agregatinę būseną ir dėl to prarasdamas daug šiluminės energijos) atiduoda į patalpų šildymo ar karšto buitinio vandens ruošimo sistemą.
Namo šildymui naudojama grindinio ir (arba) radiatorių šildymo sistema su vandeniu. Šilumos siurblys parenkamas pagal tai, kiek jūsų namams reikės šilumos energijos ir buitinio karšto vandens.

Einfaches RGB
1

Mūsų partneriai

logas1
logas2