Šildymo sistemos

Grindinis šildymas

Grindinis šildymas yra sveikas patalpų šildymo būdas – švelnus grindų šilumos spinduliavimas tiesiogiai veikia jūsų kūną – išvengiama tarpinio oro šildymo etapo. Pasiekiamas optimalus rezultatas – toks pats komforto lygis esant 2 laipsnių C žemesnei kambario temperatūrai. Tai naudinga žmogaus sveikatai – kai šiltos kojos ir vėsi galva. Grindų šildymas gali iki 12 % sumažinti energijos sąnaudas, kartu sumažėja ir šildymo išlaidos. Be to, žemesnė tiekiamo vandens temperatūra leidžia naudoti ekologiškesnius šildymo sistemos elementus – kondensacinius dujinius katilus, šilumos siurblius ir net daug efektyviau galima panaudoti kietojo kuro katilus su akumuliacinėmis talpomis.
Grindinis šildymas yra pats efektyviausias šilumos tiekimo režimas. Jis suprojektuotas tiekti šilumą, žemesnę nei radiatorių ar konvencinės sistemos, nes žmonės ir objektai yra šildomi tiesiogiai per grindis (grindų paviršių temperatūros yra bendrai suprojektuotos taip, kad neviršytų 29 C). Temperatūrą galima tiksliai reguliuoti atskiriems kambariams. Be to, kadangi yra tik keletas judančių dalių, vos keletui elementų reikia priežiūros, o remontas ar jų pakeitimas yra paprastas ir nebrangus.

 

Radiatorinis šildymas

Radiatorinis šildymas dėl savo paprastumo labiausiai paplitęs šildymo būdas: vanduo arba antifrizas pašildomi katilo, po to vamzdynu juda prie radiatoriaus, kuris spinduliuoja šilumnešio akumuliuotą šilumą.
Radiatorinis šildymas būna dvejų rūšių: su priverstine cirkuliacija ir natūralia.
Radiatorių rūšys. Radiatoriai būna plokštiniai (plieno), sekcijiniai (ketaus, aliuminio) ir kombinuoti (aliuminio ir plieno).
Plokštiniai plieno radiatoriai greitai įšyla ir yra ekonomiškesni, palyginus su ketaus radiatoriais. Jie labiau tinka autonominei šildymo sistemai. Žinomi radiatoriai firmų „Purmo“ (Italija), „Kermi“ (Vokietija).
Ketaus radiatoriai – ilgaamžiški, gerai spinduliuoja šilumą, tinka bet koks šilumnešis.
Aliuminio radiatoriai – pagaminti iš medžiagos, gerai skleidžiančios šilumą, tačiau turi tam tikrus reikalavimus šilumnešio cheminei sudėčiai.

Smatrix_thermostat%20on%20wall
smxx

Mūsų partneriai

logas1
logas2