Katilinių montavimas

Įrengiame naujus ir renovuojame senus daugiabučių šilumos punktus.

 

Kietojo kuro katilinės

Kietojo kuro katilinė – pigiausias šildymo būdas. Tačiau ir daugiausiai darbo įdėjimo ir rūpesčių reikalaujanti katilinė; nuo malkų iki kamino valymo. Ir viena trumpaamžiškiausių katilinių. Gerai prižiūrimas katilas tarnauja 8–12 m. Paprasčiausia katilinė (komplektas) gali kainuoti apie keturis kartus pigiau už geoterminę katilinę.
Kietojo kuro katilinės kaina su granuliniu katilu ir akumuliacine talpa apie du kartus pigiau už šilumos siurblį ir čia jau verta pagalvoti, ką rinktis. Nes šilumos siurblio darbo resursas 20–40 m. Taip jis gali sugesti, tik skirtumas tas, kad jo viso keisti nereikės, pakaks pakeisti vieną ar kitą dalį. Susidėvėjus kietojo kuro katilo metalui, jis tampa neremontuojamas arba remontas padeda tik trumpam laikui.

 

Dujinės katilinės

Dujinė katilinė – nors vienas brangiausių patalpų šildymo būdų, tačiau ir vienas patogiausių bei gana ilgaamžiškas katilo tarnavimas. Moderni dujinė katilinė gali kainuoti apie 2,5–3 kartus pigiau už šilumos siurblį.
Reikėtų paminėti, kad dažnai dujų atvedimo kaina prilygsta visos dujinės katilinės kainai. Ir tokiu atveju paskaičiavus, jeigu visa dujų šildymo sistemos kaina gali siekti 6–8 tūkst. eurų jau verta pagalvoti, gal geriau turėti geoterminį šildymą, kad ir dvigubai brangesnį, bet tuo pačiu daugiau kaip dvigubai mažesnes sąskaitas eksploatuojant. Ir kas svarbu išvengiant visų, kartais sunkiai protu suvokiamų, biurokratinių procedūrų, suderinant visus reikalus su dujotiekio ir dujinės katilinės įrengimu.

 

Granuliniai katilai

Granuliniai katilai – visi granuliniai katilai komplektuojami kartu su automatika, kuri leidžia valdyti kuro padavimą, uždegimą, degimo procesą, temperatūrinius režimus katile, valdyti kelis kontūrus šildymo sistemoje, kontroliuoti akumuliacinės talpos darbą ir karšto vandens ruošimą, suteikia galimybę sumontuoti patalpų bei lauko temperatūros daviklius. Be to, veikiančiam katilui reikalinga minimali priežiūra. Dabartiniu metu yra didelė įvairių granulinių katilų pasiūla.

 

Saulės kolektoriai

Saulės kolektoriai naudojami karštam vandeniui ruošti, patalpoms ir baseinams šildyti. Kadangi saulės kolektoriai sugeria energiją, kurią neša ne tik matomoji šviesa, bet ir infraraudonieji spinduliai, jie veikia ir kai būna debesuota.

 

Šilumos siurbliai oras-oras

Šio tipo šilumos siurblius sudaro išorinis įrenginys ir viena arba daugiau vidinių dalių. Išorinis įrenginys ima šilumą iš lauko oro ir perduoda ją viduje esančioms dalims, kurios, veikiamos ventiliatoriaus, paskleidžia tą šilumą viduje.

 

Šilumos siurbliai oras-vanduo

Šilumos siurbliai oras-vanduo ima šilumą iš lauko panašiu principu kaip oras-oras siurbliai, bet užuot orą pavertę šiluma, jie šildo vandenį. Oras-vanduo šilumos siurbliai gali šildyti tiek vandenį, tiek orą, tiekdami šilumą į namus per šildomų grindų sistemas bei radiatorius.

Mūsų partneriai

logas1
logas2